O mnie

Moje zdjęcie

Moim celem jest podniesienie świadomości w społeczeństwie w temacie przemocy. Nikt nie rodzi się przemocowy tylko się takim staje. Przemoc nie ma płci i twierdzenie, że kobiety są tylko ofiarami w związkach partnerskich jest karygodnym kłamstwem. 
W związkach partnerskich przemoc nie ma płci, kobiety są tak samo przemocowe jak mężczyźni. Kobiety używają przedmiotów kiedy stosują przemoc fizyczną. Co jest groźniejsze dla kobiety? Silne uderzenie męską ręką? Czy uderzenie ciężkim kryształowym wazonem? Kobiety używają właśnie wazonów i innych ciężkich i niebezpiecznych narzędzi. 

Z badań wynika, że matki stosują częściej przemoc wobec dzieci niż ojcowie. Dzieci doznają przemocy w żłobkach, przedszkolach i szkołach, gdzie pracują tylko kobiety. 

sobota, 25 stycznia 2014

To nie takie proste!

Jak dzieci są małe to „ryby i dzieci głosu nie mają”, ale jak dorosną i założą własne rodziny albo partnerskie związki to wszyscy nagle zrozumieć nie mogą, dlaczego oni nie potrafią ze sobą rozmawiać.



Jak dzieci są małe i dorastają i chcą same decydować a nie zawsze spełniać rozkazy i nakazy dorosłych to zakaz dostają do wypowiadania słowa „NIE”, ale jak dorosną to chcemy, żeby asertywne były.


Jak czas przychodzi, żeby wysłać dzieci do szkoły, to z braku wiedzy albo i z braku możliwości wyboru innej szkoły, wysyłamy je do tej tradycyjnej a nie do tej wolnej.

Dom rodzinny i szkoła tradycyjna tępią i zabijają u dzieci i młodzieży samodzielne myślenie, własne zdanie, kreatywność i pasje a my ciągle jesteśmy przekonani, że bez zmiany rodziny i szkoły możemy dokonać jakiejkolwiek zmiany w tym naszym chorym społeczeństwie.