O mnie

Moje zdjęcie

Moim celem jest podniesienie świadomości w społeczeństwie w temacie przemocy. Nikt nie rodzi się przemocowy tylko się takim staje. Przemoc nie ma płci i twierdzenie, że kobiety są tylko ofiarami w związkach partnerskich jest karygodnym kłamstwem. 
W związkach partnerskich przemoc nie ma płci, kobiety są tak samo przemocowe jak mężczyźni. Kobiety używają przedmiotów kiedy stosują przemoc fizyczną. Co jest groźniejsze dla kobiety? Silne uderzenie męską ręką? Czy uderzenie ciężkim kryształowym wazonem? Kobiety używają właśnie wazonów i innych ciężkich i niebezpiecznych narzędzi. 

Z badań wynika, że matki stosują częściej przemoc wobec dzieci niż ojcowie. Dzieci doznają przemocy w żłobkach, przedszkolach i szkołach, gdzie pracują tylko kobiety. 

wtorek, 14 stycznia 2014

Instrukcja obsługi dzieci.

Dorota Zawadzka napisała dzisiaj na blogu NaTemat tekst pt. "Więzy rodzinne".

A jedna z moich wirtualnych znajomych tak odpowiedziała mi na mój komentarz pod tym tekstem:
Kupujemy kwiatek do domu - czytamy jakie ma mieć warunki, bierzemy do domu zwierzątko - czytamy jak się nim opiekować i jak je karmić, kupujemy np. lodówkę - czytamy instrukcje obsługi. Rodzimy dziecko........ Jeżeli u kogoś nie działają takie schematy, to tu właśnie powinno zadziałać wspomaganie ze strony osób kompetentnych. Wspomaganie takie, by dziecko ze swoimi rodzicami, jeżeli jest kochane, było bezpieczne, prawidłowo zaopiekowane i jego potrzeby rozumiane przez rodziców i realizowane na miarę jego rozwoju. A tytuł mi się nie podoba - nawiązanie do więzi rodzinnych, których rola w życiu człowieka jest obecnie (niestety) niedoceniana lub lekceważona nie jest w tym konkretnym przypadku dobre.
Dokładnie, zgadzam się z nią w 100%, więc proponuję zredagowanie instrukcji obsługi dziecka w tym naszym chorym kraju, które namawia do rodzenia dzieci a nie potrafi ogarnąć problemów tych już żyjących dzieci. 

Do tego wszystkiego są istrukcje ale do "obsługi" dzieci" ich brak. Dzieci obsługuje się byle jak i uszkadza się je na całe życie a reklamacje potem ich naparwy kieruje się do Państwa i nas podatników, żeby je naprawiać i naprawiać bez końca.

Czas o tym pomyśleć, więc niech te wszystkie profesory i doktory i magistry co studiowały psychologię, do roboty się biorą i piszą tą instrukcje obsługi dzieci, którą Państwo niech wręcza przy porodzie każdego dziecka ojcu i matce. Niech matka i ojciec z uwagą ją czytają i według tej instrukcji dziecko obsługują.

A jak je uszkodzą po okresie gwarancji niech sami sobie za naprawy własnych dzieci płacą!