sobota, 20 grudnia 2014

Czego nam mówić nie wolno!

w naszym chorym społeczeństwie.

Nie wolno nam mówić, że na świat nie prosiliśmy się, jako dzieci – Musimy mówić, że jesteśmy wdzięczy, że wydano nas, bez naszej zgody, na ten chory świat.

Nie wolno mówić nam, że wychowaliśmy się w chorych rodzinach i nasze dzieciństwo nie było szczęśliwe – Musimy mówić, że byliśmy kochani przez rodziców i nasze dzieciństwo było cudowne i szczęśliwe.

Nie wolno nam mówić, że szkoła była i jest do d…..,że zabija kreatywność, pasje, myślenie własną głową a szkoła powinna być taka – Musimy mówić, że szkoła była dobra i zdobyliśmy w niej wiedzę i tytuły.

Nie wolno nam mówić, że związki naszych rodziców były chore i do d….. – Musimy mówić, że były szczęśliwe, że tylko nam coś z znaszym  związkeim nie wyszło.

Nie wolno nam mówić, że staremu pokoleniu nie należy się szacunek, bo na szacunek nawet starzy muszą sobie zasłużyć – Musimy mówić, że starych ludzi trzeba szanować, pomimo, że wielu na ten szacunek nie zasłużyło i nie zasługuje sobie, bo dręczyło i nadal dręczy młodych ludzi, dobrego przykładu nigdy nie dali i nadal nie dają młodym!

Nie wolno nam mówić jeszcze wielu innych rzeczy …….

Teraz idą święta, Boże Narodzenie, zaczynamy wysyłać masowo życznia  do osób, z którymi nie było czasu spotkać się nawet 1 raz w roku.

Ile zakłamanych ludzi usiądzie teraz przy stole naprzeciw siebie? i będzie udawało, że jest dobrze?