piątek, 15 kwietnia 2016

Porządny wpierdziel

Dorota Wellman  w obronie psa tak uderzyła mężczyznę, że stracił on przytomność. Komentarze pod tym tekstę są szokujące. Ile osób a szczególnie kobiet ją podziwia za reakcję i odwagę i mówią jej "brawo". Czy to nie jest nawoływanie do przemocy kobiet wobec mężczyzn?

Czy gdyby to kobieta znęcała się nad psem i jakiś mężczyzna doprowadziłby ją do utraty nieprzytomności to tez otrzymałby te wszystkie "brawo"? bardzo dobrze  Pan zrobił, należało się jej?

Jaka jest różnica między biciem psa na ulicy a doprowadzeniem do nieprzytomności człowieka? Czy pies ważniejszy od człowieka? Czy mężczyzna to nie człowiek? Inaczej nie można było zareagować? 

Kto zneca się nad zwierzetami ma problem ze sobą. Jest emocjonalnie niezrównoważony a kto tak reaguje emocjonalnie jak Dorota Wellman tez swoich emocji nie kontroluje. Zachowanie mężczyzny i Doroty Wellman jest karygodne. Tak jak karygodne są komentarze pod tym tekstem.

A to jeden z komentarzy: 
.." I bardzo dobrze zrobiła. Ktoś, kto bije bezbronne stworzenie to zwykły śmiec i zasłguje na porządny wpierdziel. Niech zobaczy jak to fajnie.." 
No cóż, tak sobie myślę ilu to rodziców, codziennie, musiałoby dostawać taki porządny wpierdziel? 


Nikt nie rodzi się przemocowy tylko się staje. Chcemy wyeliminować przemoc wobec zwierząt? To najpierw trzeba wyeliminować przemoc wobec dzieci a ta wobec zwierząt automatycznie zniknie!





Załącznik do aktu urodzenia.



Jak szybko i skutecznie podnieść świadomość w społeczeństwie o tym jak szkodliwa jest przemoc i zaniedbania w dzieciństwie  i jak niszczą one zdrowie psychofizyczne nie tylko dzieci, ale również ich zdrowie kiedy dorosną.  Jak zacząć przerywać to błędne koło przemocy i zacząć "produkować" Emocjonalnie Dojrzałych dorosłych? PROSTE, bardzo proste!
Profilaktyka zdrowia psychicznego nie jest popularna nie tylko w naszym społeczeństwie, ale na całym świecie. Intensywnych kampanii  nie mamy. Politycy wcale nie są nią zainteresowani. Oni wolą topić pieniądze w służbę zdrowia, która coraz bardziej nie radzi sobie ze wszystkimi chorymi obywatelami. 

Wszystkich, za jednym razem, oczywiście nie da się "uzdrowić", ale z pewnością będą tacy gotowi na natychmiastowe zmiany. Potem będą tacy, którzy potrzebować będą trochę więcej czasu, inni jeszcze trochę więcej od tych pierwszych, a będą i tacy, którzy na wiedzę będą zamknięci na początku i trudno będzie do nich dotrzeć w krótkim czasie. To jest sprawa na działania podzielone na krótko -, średnio - i długoterminowe. Pomysłów i rozwiązań może być wiele i np.:

Załącznik do aktu urodzenia, to pierwszy krok do podniesienia świadomości i uświadomienie nieświadomym rodzicom, co robią własnym dzieciom, a przy okazji sobie samym. 

Potrzebny jest załącznik, po kosztach praktycznie zerowych, który dostarczy rodzicom podstawową wiedzę i zachęci ich do zgłębiania tej wiedzy już na własną rękę lub przy wsparciu osób trzecich.

Co każdy rodzic musi wiedzieć:
1. Co to jest przemoc fizyczna.
2. Co to jest przemoc emocjonalana.
3. Co to jest przemoc werbalna.
4. Co to jest wykorzystywanie seksualne.
5. Rodzic musi wiedzieć, że jego dziecko ma mózg? i co się w nim dzieje jak doznaje przemocy i zaniedbań od osób, które powinny go chronić i dbać o nie. 

Rodzic składa pisemne oświadczenie, że nie będzie stosował żadnej przemocy wobec dziecka i nie będzie go zaniedbywał, a jak rozstanie się z drugim rodzicem dziecka, to nie będzie utrudniał kontaktów.

Takie oświadczenie powinno stanowić integralną cześć aktu urodzenia wydanego rodzicom przez Urząd Stanu Cywilnego dla każdego dziecka.  A rodziców dzieci już narodzonych zobowiązałabym do złożenia takiego oświadczenia w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

A DZIEŃ DZIECKA POWINIEN BYĆ OBCHODZONY TAK! - czytaj 

poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Służba zdrowia



Czytam, że Joanna Mucha szokuje swoimi wypowiedziami. No cóż, trochę, a właściwie dużo racji w tym co mówi jest. Może warto byłoby przyjrzeć się bliżej zarówno chorym jaki i całej naszej służbie zdrowia.

O co lekarz pyta pacjenta na wizycie? Interesuje go stan emocjonalny i uczucia pacjenta, jego relacje z bliskimi? Jego problemy osobiste i te zawodowe? Ile czasu spędza pacjent na wizycie u lekarza? Z czym wychodzi z gabinetu ? 

Od lekarza wychodzi się z garścią pełną recept i przekazami na badania i z niczym więcej. Pacjenta traktuje się jak bezmózgowca pozbawionego uczuć. A przecież wszystko zaczyna się w mózgu i od naszych stanów emocjonalnych. 

Ilu hipochondryków odwiedza lekarzy i robi sobie badania? Nie tylko osoby strasze są hipochondrykami ale również wśród młodych ten problem istnieje i wiele osób, zbyt wiele, chodzi do różnych lekarzy i specjalistów niepotrzebnie. Tym ludziom potrzebna jest dobra psychoterapia i wsparcie a nie lekarstwa i specjalistyczne badania.

Wiem co mówię bo też byłam hipochondryczką i wiem ilu lekarzy niepotrzebnie odwiedziłam i zabrałm im czas, ilu niepotrzebnym i drogim badaniom się poddałam, na tomografi komputerowej skończyłam, bo nic innego nie można było już zrobić! Ile kasy wydałam na lekarstwa; ile się ich najadłam; ile państwowej kasy zostało na mnie niepotrzebnie wydanej!.

To że byłam hipochondryczką nie dowiedziałam się od lekarza  ale sama odkryłam porzez własną lekturę. Kiedy to odkryłam  i wyszłam z hipochondrii zaczęłam zastanawiać się dlaczego żaden lekarz nie powiedział mi, że jestem hipochondryczką. Czy oni o tym nie uczą się na studiach? 



Tak więc Joanna Mucha nie mówi dziwnych rzeczy, mówi prawdę. Dużo starszych osób nie tylko jest hipochondrykami ale żyje samotnie i ma potrzebę kontaktów międzyludzkich. Lekarza traktuje jak znajomego z którym można sobie pogadać i ponarzekać.  

Potem jest dużo osób z problemami psychosomatycznymi, należą do nich: ataki paniki objawiające się w różny sposób, kołatanie serca, duszności, potem mamy całą gamę bólów kręgosłupa, żołądka, jelit, bóle głowy. Lekarze wystawiają błędne diagnozy, nie wiem czy z niewiedzy czy specjalnie, żeby dać zarobić przemysłowi farmaceutycznemu. Wysyłają na różne niepotrzebne badania. 

Moja mama np. od niepamietnych lat ma ataki paniki a leczona jest na serce. Ile razy wołana była do niej karetka pogotowia. Jechała do szpitala, wszystkie badania robili i nic nie znajdowali. Pomimo, że serce zdrowe i nie jeden lekarz jej tego zazdrościł, a lekarz rodzinny ładował jej  lekarstwa na serce.

A przy ataku paniki wystarczy przytulić pacjenta, pogłaskać, żeby się uspokoił i mu przechodzi. Jednego razu moja mam osunęła się rano na ziemię przy takim ataku paniki, nie mogłam jej podnieść, pomimo że jest filigranowa. Prosiła mnie, żebym zadzwoniła po pogotowie a ja powiedziałam jej, że nie zadzwonię, bo zaraz jej to przejdzie. Kołdry położyłam na podłodze, przykryłam ją, przytuliłam, uspokoiłam i po 2 minutach na własnych nogach poszła do pokoju i się położyła do łóżka. Po takim ataku, rzeczywiście człowiek jest bardzo zmęczony i osłabiony ale szybko wraca do sił, nawet w podeszły wieku. Ataku dostała rano a popołudniu, już gotowała obiad i prasowała :) Ile zaoszczędzonej państwowej kasy? Ataki paniki cały czas sie pojawiają ale już nikt pogotowia do nie nie woła. Trzeba pacjentów edukować i uczyć ich jak nie chcą poddać sie dobrej terapii jak mają sobie z takimi atakami paniki radzić a nie leczyć ich na serce.

Jak długo jeszcze pacjent dla lekarza będzie bezmózgowy i pozbawiony uczuć? 

Traumy z dzieciństwa wyłażą w dorosłości - czytaj
Idealny szpital - czytaj
Nasze uczucia - czytaj
Kręgosłup - czytaj



To tylko kilka przykładów dalej można samemu szukać. Profilaktyka zdrowia psychicznego na gwałt jest potrzebna a nie wkurzanie się na ludzi, którzy widzą, że służba zdrowia nie funkcjonuje i jest beczką bez dna do której ładuje się pieniądze a ludzie ciągle chorzy.

Polecany post

Choroby psychiczne a przemoc doświadczona w dzieciństwie.