O mnie

Moje zdjęcie

Moim celem jest podniesienie świadomości w społeczeństwie w temacie przemocy. Nikt nie rodzi się przemocowy tylko się takim staje. Przemoc nie ma płci i twierdzenie, że kobiety są tylko ofiarami w związkach partnerskich jest karygodnym kłamstwem. 
W związkach partnerskich przemoc nie ma płci, kobiety są tak samo przemocowe jak mężczyźni. Kobiety używają przedmiotów kiedy stosują przemoc fizyczną. Co jest groźniejsze dla kobiety? Silne uderzenie męską ręką? Czy uderzenie ciężkim kryształowym wazonem? Kobiety używają właśnie wazonów i innych ciężkich i niebezpiecznych narzędzi. 

Z badań wynika, że matki stosują częściej przemoc wobec dzieci niż ojcowie. Dzieci doznają przemocy w żłobkach, przedszkolach i szkołach, gdzie pracują tylko kobiety. 

niedziela, 29 marca 2015

Rzecznika Praw Dziecka

Takiego e-maila wysłałam do naszego Rzecznika Praw Dziecka.

Witam,
teraz rozumiem dlaczego nie znajduję, wśród osób zajmujących się niby ochroną praw dziecka, wsparcia w rozpowszechnianiu moich stronek Przemoc nie ma płci a moje komentarze nie są mile widziane przez te wszystkie osoby.

Następna osoba, która wspierała i może nadal wspiera i doradza Rzecznikowi Praw Dziecka.

Teraz już nie mam żadnych wątpliwośći jak ten świat się kręci i jak Rzecznik Praw Dziecka dobiera sobie specjalistów..

Kiedy napisałam pierwszy tekst dla Fundacji Masculinum, który zamieściałm na Doroty Zawadzkiej stronie został ironicznie skomentowany przez nią, bo napisali:
 "specalizuje się - a dla niej ze mnie specjalistka żadna, bo nie mam tytułów żadnych w tej dziedzinie, ale wiedzę można czerpać samemu. : ...." Sabina Gatti : Specjalizuje się w tematyce przemocy, przemocy, która nie ma płci – taki też tytuł ma jej blog. Dąży do podnoszenia świadomości tego zjawiska oraz sposobów jemu przeciwdziałania. Prywatnie tłumacz przysięgły i matka...."
zamiast  kpić i ironizować że "specjalizuję się.." powinna skorzystać z wiedzy jaką rozpowrzechniam. No, cóż ale ja piszę o kobietach i matkach a ona też kobieta i matka

Straszne to co się stało ale to dowodzi tylko  i niech będzie lekcją dla innych "altruistów" że lepiej najpierw zadbać o własne problemy w rodzinie i poświęcić czas własnym dzieciom a nie cudzym.

A dla Pana, Panie Rzeczniku Praw Dziecka,  żeby Pan lepiej dobierał sobie współpracowników.
Ciekawe kto będzie następny. 

A o przerwaniu błędnego koła przemocy, o podnoszeniu świadomości o kobietach i matkach cisza w całym kraju. 

Pozdrawiam serdecznie w tym MATRIXIE.