O mnie

Moje zdjęcie

Moim celem jest podniesienie świadomości w społeczeństwie w temacie przemocy. Nikt nie rodzi się przemocowy tylko się takim staje. Przemoc nie ma płci i twierdzenie, że kobiety są tylko ofiarami w związkach partnerskich jest karygodnym kłamstwem. 
W związkach partnerskich przemoc nie ma płci, kobiety są tak samo przemocowe jak mężczyźni. Kobiety używają przedmiotów kiedy stosują przemoc fizyczną. Co jest groźniejsze dla kobiety? Silne uderzenie męską ręką? Czy uderzenie ciężkim kryształowym wazonem? Kobiety używają właśnie wazonów i innych ciężkich i niebezpiecznych narzędzi. 

Z badań wynika, że matki stosują częściej przemoc wobec dzieci niż ojcowie. Dzieci doznają przemocy w żłobkach, przedszkolach i szkołach, gdzie pracują tylko kobiety. 

czwartek, 16 października 2014

Życie jest "piękne".


To co zauważyłam w tym naszym chorym wirtualnym i niewirtualnym świecie to to, że osoby które głoszą to hasło: "życie jest piękne"  są osobami z różnego rodzaju problemami, często nawet cierpiące na depresję od lat.

No ale cóż, nie ma się co dziwić skoro nasze polskie i nie tylko nasze polskie rodziny były i są tak przemocowe i dysfunkcyjne.


Rodzicom bardzo łatwo, jak widać, zniszczyć psychikę dziecka, ale psychoterapeutom już tak łatwo nie idzie, żeby ją naprawić dorosłym.

Okazuje się, że często naprawić jej już nie idzie i ludzie wegetują a nie żyją. I to co najtragiczniejsze to to, że tacy ludzie powołują jeszcze na świat dzieci.

Dowodów na to w naszym codziennym życiu mamy pełno, wystarczy poobserwować w jakich związkach wegetują ludzie i jak "się kochają "!

Czy wychodząć z takiej polskiej, przemocowej i dysfunkcyjnej rodziny wiemy co to znaczy kochać?
Nie my nie wiemy, wiemy tylko jak zniszczyć partnera/partnerkę, tak jak nas niszczono.Gdyby życie było piękne to czy potrzebna było nam mieć: 
policję, sądy, prokuratury, domy dziecka, rodziny zastępcze, rozwody, szpitale psychiatryczne, antydepresanty?

CZY PRZEKAŻESZ 1% NA UTRWALANIE STEREOTYPÓW?
Blog Fundacji Masculinum.

PRZESTAŃ AKCEPTOWAĆ PRZEMOC WOBEC DZIECI!
Blog Fundacji Masculinum.

CZY WIESZ, JAK BYĆ DOBRYM RODZICEM?
Blog Fundacji Masculinum.

CZY POZWIESZ RODZICÓW ZA ZNISZCZONE ŻYCIE?
Blog Fundacji Masculinum.

DLACZEGO TYLKO MATKI SĄ WINNE?
Blog Fundacji Masculinum.

KILKA PRZYKŁADÓW "PIĘKNEGO ŻYCIA! 

... to tylko kilka przykładów jak ludzie są "szczęśliwi" i jak życie jest dla nich "piękne".