O mnie

Moje zdjęcie

Moim celem jest podniesienie świadomości w społeczeństwie w temacie przemocy. Nikt nie rodzi się przemocowy tylko się takim staje. Przemoc nie ma płci i twierdzenie, że kobiety są tylko ofiarami w związkach partnerskich jest karygodnym kłamstwem. 
W związkach partnerskich przemoc nie ma płci, kobiety są tak samo przemocowe jak mężczyźni. Kobiety używają przedmiotów kiedy stosują przemoc fizyczną. Co jest groźniejsze dla kobiety? Silne uderzenie męską ręką? Czy uderzenie ciężkim kryształowym wazonem? Kobiety używają właśnie wazonów i innych ciężkich i niebezpiecznych narzędzi. 

Z badań wynika, że matki stosują częściej przemoc wobec dzieci niż ojcowie. Dzieci doznają przemocy w żłobkach, przedszkolach i szkołach, gdzie pracują tylko kobiety. 

czwartek, 26 lutego 2015

Koniec Milczenia

Tak nazywa się grupa na Golden Line, którą prowadziłam przez kilka lat a w 2011 zrezygnowałam z jej prowadzenia, będąc pewna, że nikt nie czyta tego co zamieszczałam ale okazało się, że myliłam się, ponieważ po mojej decyzji taki oto komentarz przeczytałam na tym wątku:
.."Sabina włożyła w to dzieło serce i dała swój czas.
Te "wartościowe rzeczy", o których słusznie pisze Jagódka, mnie osobiście dały start w życie, pełne przemian. Nie jeden raz sama myśl o istnieniu naszej grupy podtrzymuje na duchu. Uczę się pomagać sobie i innym zranionym DZIECIOM..."

A tutaj wątek założony przeze mnie pt. Jak szukać tereaputy, proszę zwrócić uwagę na komentarze psychoterapeutów, które niestety potwierdzają to o czym pisała Alice Miller [fragmenty z książki "Bunt Ciała"]  a dzisiaj mówi Daniel Mackelr.