O mnie

Moje zdjęcie

Moim celem jest podniesienie świadomości w społeczeństwie w temacie przemocy. Nikt nie rodzi się przemocowy tylko się takim staje. Przemoc nie ma płci i twierdzenie, że kobiety są tylko ofiarami w związkach partnerskich jest karygodnym kłamstwem. 
W związkach partnerskich przemoc nie ma płci, kobiety są tak samo przemocowe jak mężczyźni. Kobiety używają przedmiotów kiedy stosują przemoc fizyczną. Co jest groźniejsze dla kobiety? Silne uderzenie męską ręką? Czy uderzenie ciężkim kryształowym wazonem? Kobiety używają właśnie wazonów i innych ciężkich i niebezpiecznych narzędzi. 

Z badań wynika, że matki stosują częściej przemoc wobec dzieci niż ojcowie. Dzieci doznają przemocy w żłobkach, przedszkolach i szkołach, gdzie pracują tylko kobiety. 

czwartek, 3 lipca 2014

Co już wiemy i czego negować już nie można.

 1. Najbardziej niebezpiecznym miejscem na naszej planecie jest rodzina, własny dom, a nie ulica. Dlaczego cała uwaga społeczeństwa i państwa skierowana jest na walkę z przestępczością poza 4 ścianami a nie tą w rodzinie?! 
 2. Jeżeli do przemocy fizycznej dodamy tą psychiczną w tym werbalną oraz wykorzystywanie seksualne dzieci no to już nie będziemy mieć „tylko” 60%. Przemocy psychicznej i tej werbalnej nie zawsze towarzyszy przemoc fizyczna.
 3. Przestępczość poza 4 ścianami podlega karze a ta w rodzinie, WOBEC DZIECI, była i nadal jest usprawiedliwiana.
 4. Wiemy również, że przemoc nie ma płci. 
 5. Wiemy, że nikt nie rodzi się zły ani przemocowy tylko staje się taki rodzącą się i wychowując w zaburzonym emocjonalnie środowisku wśród emocjonalnie zaburzonych dorosłych. Pod tym artykułem polecam przede wszystkim komentarze. 
 6. Wiemy jak reaguje mózg dziecka, które doświadcza różnego rodzaju przemocy.
 • Czego jeszcze nie wiemy? 
 • Co jeszcze nie zostało powiedziane i napisane we wszystkich językach świata?
 • Co chcemy jeszcze wiedzieć? 
 • Co chcemy jeszcze przeczytać i usłyszeć ? 
 • Dlaczego odwracamy uwagę od tego problemu i nie rozpowszechniamy INTENSYWNIE tej wiedzy tylko lajkujemy?
 • Dlaczego jeszcze nikt nie zabrał się poważnie za profilaktykę, żeby przerwać to błędne koło przemocy? 
Czas skończyć z pisaniem!

Teraz chyba już czas na działanie, bo jak nie teraz to kiedy? !Ludzie świadomi tego problemu powinni zorganizować się w jakiś ruch społeczny i zacząć działać tak, aby szybko i skutecznie zacząć podnosić świadomość w społeczeństwie i zacząć przerywać to błędne koło przemocy. TO MY DOROŚLI MUSIMY TO ZROBIĆ BO DZIECI TEGO ZROBIĆ NIE MOGĄ! Zakładam więc taką stronę . 
Normalni ludzie tworzą normalne i zdrowe społeczeństwo a nasze, i nie tylko nasze, społeczeństwo nie jest normalne. Nasze społeczeństwo jest chore. Nasze związki były i  są chore. Nasze przyjaźnie były i nadal są chore. Nasze znajomości są chore, bo nasze wychowywanie dzieci było i nadal jest chore i pełne przemocy i zaniedbań.
Zdrowy umysł nie stosuje przemocy wobec słabszych. Zdrowy umysł nie tworzy chorych związków. Zdrowy umysł respektuje dzieci! 

..."KONSEKWENCJE STOSOWANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECKA
Ofiary przemocy domowej doświadczają lęku, cierpienia, bezsilności, przygnębienia i rozpaczy. Ich ciało i psychika doznają ostrych urazów i podlegają długotrwałemu procesowi niszczącego stresu i zagrożenia.

Skutki przemocy fizycznej są niemal nieodłącznie związane 

z różnym stopniem urazów emocjonalnych: trudno wyobrazić sobie, by dziecko mogło doznać „istotnego obrażenia” w rezultacie świadomego aktu przemocy ze strony opiekuna, nie doświadczając jednocześnie szkody psychicznej. Ciężko jest więc wymienić skutki stosowania przemocy wobec dziecka w czystej postaci, dlatego też rozróżnianie traktowane jest umownie, wskazuje ono na to, że ten lub inny rodzaj przemocy był nasilony...czytaj dalej