niedziela, 21 października 2018

Byłem w grupie przestępczej. Piotr Mudyn, 20m2 talk-show, odc. 322

piątek, 12 października 2018

Cudowne dzieciństwo a małżeństwo do d..... :)

Wkurzają mnie teksty idealizujące instytucję rodziny i twierdzące, że kiedyś to były wartości a teraz ich nie ma, że niszczy się rodzinę i inne dziwne rzeczy, które z rzeczywistością i prawdą nie mają nic wspólnego.

Jeszcze raz w skrócie napiszę co o tym myślę - jedni idealizują instytucję rodzinydrudzy ją chcą zniszczyć. Ani jedno ani drugie nie jest dobre i nie jest prawdą.

Kiedyś rodzice nie mieli tej wiedzi, ktòra jest dzisiaj dostępna. Dzisiaj coraz więcej rodziców wie, że dziecko ma mózg i co tam się dzieje nawet jak dostanie klapsa.

Fajnie mieć fajną, emocjonalnie dojrzałą rodzinę, w której. wszyscy się rozumieją, wspierają a nie krytykują i sobie nawzajem dopierdalsją. Jak pojawia się problem to siadają, rozmawiają i go rozwiązują a nie tworzą i dorzucają nowe problemy, gmatwają i manipulują. Fajnie mieć rodziny w których dorośli respektują i szanują dzieci a dzieci odwdzięczają się im tym samym.

Rodziny były kiedyś takie, że respekt i szacunek był tylko w jedną stronę.

Tak były kochane i cudowne te rodziny, że my potem nie wiadomo dlaczego wybraliśmy sobie partnera/kę która spieprzyła nam życie. Wszyscy mieli kochających dziadków, szczęśliwe domy rodzinne i do dupy własne małżeństwa.

Nie oszukujmy się dla dobra przyszłych pokoleń. Instytucja rodziny jest bardzo ważna ale rodzina potrzebuje wiedzy i edukacji. Na ten moment każdy z nas, w swojej rodzinie, doświadzczył mniej lub bardziej takiej chorej miłości. Jeżeli chcemy, żeby nasze dzieci nie wybierały sobie partnerów takich jak my sobie wybraliśmy , to należy przestać idealizować przeszłość, która niech służy za lekcję a my dodajmy do tego nową wiedzę o tym, co dla dziecka jest ważne w rodzinie i to że ma ono mózg i co się w nim dzieje.

Niby wszyscy mówimy po polsku ale jakoś trudno ze zrozumieniem drugiego człowieka i własnych dzieci, bo każdy z nas mówi swoim własnym straumatyzowanym językiem polskim - czytaj   czytaj